تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان کاشمر - دیزنی نخستین ربات خود را ساخت + ویدئو

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 مهر 1395
 سه‌شنبه 20 مهر 1395 - 12:05
ربات دیزنی

شرکت سینمایی دیزنی پس از آن که سال گذشته اعلام کرد قصد ساخت شخصیت‌های رباتیک از روی کاراکترهای انیمیشن خود را دارد، امسال نخستین رباتش را رونمایی کرد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از engaget، ربات دیزنی هنوز نوزاد است و نام درست و حسابی‌ای برایش انتخاب نکرده‌اند اما احتمالا همان «ببر رباتیک» دیزنی خواهد شد. همان ببری که در «کارتن پوه» دیده‌ایم یا در دیگر کارتون‌ها روی یک پایش یا روی دمش می‌جهد و سرخوش این سو و آن‌ سو می‌رود.

مهندسان بخش تکنولوژی در دیزنی رباتی یک‌پا و اعجاب‌آور ساخته‌اند که می‌تواند لی‌لی کنان این‌سو و آن‌ سو برود و نیازی به کمک کسی هم نداشته باشد. البته این ربات تا زمین‌خوردن تنها 19 جهش فاصله دارد اما در همین 19 جهش نیز می‌تواند در جهات مختلف حرکت کند.

راز موفقیت در حفظ تعادل این ربات یک‌پا بهره‌گیری از مکانیزمی به نام LEAP است. این مکانیزم که نام کامل آن فنرهای جهنده الاستیکی و موازی‌ است، به همراه موتورهایی که با ایجاد فشار در فنرهای جهات مختلف و به‌کار انداختن پیستون‌های بادی جهت اعمال نیرو را تعیین می‌کنند، امکان حرکت در جهت‌های مختلف را به آن می‌دهد.

دیزنی راه زیادی برای این‌ که از این ربات تازه به دنیا آمده اسباب‌بازی بسازد، در پیش دارد اما همین اندازه پیشرفت نیز تا به‌ حال در دنیای ربات‌های جهنده بی‌نظیر است چراکه این ربات حتی می‌تواند از پله‌های کوتاه هم بالا برود. تا زمانی که بتوانید در اسباب‌بازی فروشی‌ها دوست سرخوش و شنگول پوه را بخرید، می‌توانید از دیدن ویدئوی منتشر شده از نخستین راه‌ رفتن عمومی این ربات، لذت ببرید.

مترجم: محمدرضا احمدی‌نیا
برچسب ها: ربات، دیزنی،
ارسال توسط سپهر آریا
نظرات (1)
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
برترین بخش دانشگاه آزاد کدام مورد می باشد؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin