تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان کاشمر - مانور نظامی عربستان در خلیج فارس و راهکارهای دفاعی ایران برای مقابلهبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری عربستان (واس)، رزمایش نظامی عربستان سعودی موسوم به «سپر خلیج فارس۱» هفته گذشته در آب‌های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان آغاز گردید.

خبرگزاری رسمی عربستان گزارش داد که نیروی دریایی، قایق‌های تندرو و یگان‌های ویژه امنیت دریایی در این رزمایش مشارکت دارند. «ماجد بن هزاع القحطانی» فرمانده این رزمایش مدعی شد که هدف از رزمایش ارتقای آمادگی رزمی یگان‌های نیروی دریایی به منظور حفاظت از منافع عربستان در مقابل هرگونه تجاوز است.

اقدامات ضد ایرانی آل‌سعود

آل‌سعود از ابتدای تاسیس بر خط‌ مشی ایران‌هراسی و دشمنی با جمهوری اسلامی ایران تکیه کرد. از جمله اقدامات عربستان در مسیر دشمنی با ایران می‌توان به کشتار حجاج در سال 66، فشار بر کشورهای عضو اوپک برای ضرر رساندن به ایران، حمایت مستقیم از صدام در جنگ تحمیلی، ایجاد خلل در مذاکرات هسته‌ای، نفوذ در کشورهای حاشیه خلیج فارس با تشکیل ائتلاف عربی، حمایت از تکفیری‌های تروریست در نبرد با محور مقاومت، دوستی با آمریکا، منافقین و رژیم صهیونیستی و فاجعه منا اشاره کرد.

مانورهای نظامی اخیر عربستان در خلیج فارس و پدافندهای ایران برای نابودی

به راستی چه چیز موجب شده است که سعودی‌ها با عبور از خطوط قرمز روابط بین‌الملل و اصول همسایگی؛ دشمنی، کینه و عداوت خود با جمهوری اسلامی ایران را به اطلاع همگانی برسانند!

مقامات سعودی پیش از آنکه در تلاش  برای گسترش نفوذ و رقابت منطقه‌ای با ایران باشند، بقای سلطنت پوشالی خود را در حمایت‌های آمریکا و اسرائیل می‌بینند. نظامی که با افزایش نارضایتی و مطالبات مردم عربستان از رژیم غیردموکراتیک آن، و همچنین گسترش بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی، ناکارآمدیش آشکارتر شده است. براین اساس و به ویژه در سال‌های اخیر آل سعود تلاش نموده تا از سوی با مستحکم‌تر کردن روابط میان خود و تل‌آویو و از سوی دیگر ابراز دشمنی با ایران بعنوان تنها مانع مستحکم در ممانعت از اهداف شوم آمریکا و اسرائیل در منطقه، هر چه بیشتر خود را به آمریکا و اسرائیل نزدیک کرده، توجه آنها را به خود جلب نمایند.

بنابراین آل سعود با دشمنی آشکار با جمهوری اسلامی ایران می‌خواهند این پیام را به آمریکا و اسرائیل بدهند که برای جلب توجه آنان از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند. که البته با افزایش اختلافات و گمانه‌زنی‌ها بر سر جانشینی ملک سلمان - پاشاه پیر و بیمار سعودی- بیشتر نیز محتاج این توجه خواهند شد.

مانور نظامی عربستان در خلیج فارس و راهکار ایران برای مقابله

هشدار جدی سپاه پاسداران به عربستانی‌ها

در پی این تحرکات تنش آفرین و تشنج‌زای اخیر، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه مهمی صادر کرد.
 
متن بیانیه نیروی دریایی سپاه پاسداران به شرح ذیل  است:
 
به کلیه شناورهایی که در رزمایش اعلامی عربستان سعودی حضور دارند، اعم از شناورهای نیروی دریایی سعودی و شناورهای غیر از آن اعلام می گردد؛ نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتقاد دارد اصالتاً این رزمایش مصداق مشخصی برای تشنج‌آفرینی و کم کردن امنیت پایدار در خلیج فارس است.

به همین لحاظ عبور هیچ یک از شناورهای نظامی شرکت‌کننده در رزمایش اعلامی از آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران مجاز نمی‌باشد و به هیچ وجهی به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی نزدیک نشوید و حتی از آب‌های بین‌المللی نزدیک آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران عبور نکنید چرا که ما اعلام می‌داریم این عبور به هیچ وجه مصداق عبور بی ضرر نمی‌باشد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران، برای تامین امنیت پایدار خلیج فارس و تنگه هرمز در آمادگی کامل به سر می برند و با هرگونه حرکت، تلاش و اقدام برای برهم زدن آرامش و امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مقابله متناسب و فوری انجام خواهد داد.

مانورهای نظامی اخیر عربستان در خلیج فارس و پدافندهای ایران برای نابودی

سامانه‌های پدافندی ایران در صورت بروز هرگونه تجاوز احتمالیبرچسب ها: مانور نظامی عربستان،
ارسال توسط سپهر آریا
نظرات (1)
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
برترین بخش دانشگاه آزاد کدام مورد می باشد؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin