تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان کاشمر - سخنگوی بان کی مون: از نامه ظریف درباره یمن استقبال می کنیم


به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس خبری روز دوشنبه با اشاره به ابراز خرسندی و استقبال «بان کی مون» از نامه «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران مبنی بر درخواست تسهیلات برای ارسال کمک به یمن گفت: ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن منوط به پیدا شدن شرایط مساعد امنیتی در این کشور است. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا در زمان باقی مانده از دوران تصدی بان کی مون امیدی به برداشتن یک قدم ملموس در برخورد با جنایاتی که در یمن رخ می دهد هست یا نه گفت: حل مساله یمن به محدوده زمانی یک دبیر کل خاص ربطی ندارد. مساله مهم یافتن راه حلی برای رنج و مشقت مردم یمن است و این که هر چه سریع تر به این شرایط خاتمه داده شود.

دوجاریک در ادامه بدون محکوم کردن مستقیم این حملات افزود: دبیر کل سازمان ملل همچنان از همه طرف هایی که در این بحران نقض و نفوذی دارند انتظار دارد تا تلاش خود را بیشتر به یافتن یک راه حل مسالمت آمیز از طریق مذاکره معطوف کنند.

سخنگوی بان کی مون در پاسخ به این سوال که آیا اقدامی در رابطه با نامه دیروز دکتر جواد ظریف وزیر خارجه ایران برای ارسال کمک های انساندوستانه جمعیت هلال احمر ایران به مردم یمن، صورت می گیرد یا نه خاطرنشان کرد دبیر کل نامه را دریافت کرده و بویژه در شرایطی که موضوع کمک های انساندوستانه به یمن با تنگناهای مالی روبرو است از هر گونه پیشنهاد کمکی به مردم این کشور استقبال می کند.

وی افزود: مسئولین این نهاد بین المللی همچنان مترصد شرایط مساعدی هستند که امکان ارسال کمک های انساندوستانه به این کشور و خروج مجروحین و آن هایی که به کمک های فوری درمانی و پزشکی نیازمند هستند را از نظر امنیتی در اختیار آن ها بگذارد که متاسفانه هنوزچنین شرایطی پیدا نشده است.

استفان دوجاریک در پاسخ به این سوال که آیا جلوگیری عربستان از ورود کاروان ها ومحموله های کمکی به مردم رنج کشیده یمن نقض مقررات بین المللی هست یا نه گفت او در مقامی نیست که چنین اظهار نظری بکند و بار دیگر تکرار کرد مسئولان سازمان ملل امیدوارند شرایطی دراین کشور بوجود بیاید که ارسال آزادانه و بدون خطر کاروان های کمکی به داخل یمن و مردم نیازمند این کشور امکان پذیر باشد.برچسب ها: بان کی مون،
ارسال توسط سپهر آریا
نظرات (1)
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
برترین بخش دانشگاه آزاد کدام مورد می باشد؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin