تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان کاشمر - استقرار اس-۳۰۰ در سوریه، رژیم صهیونیستی را نگران کرده است


به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بخش فارسی پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، نشریۀ ازویستیایِ روسیه گزارش داد: ارتش اسرائیل در پی نگرانی از استقرار سامانۀ موشکی اس-۳۰۰ روسیه در سوریه، خواستار ایجاد پروتکل‌های دوجانبه برای محدودیت نداشتن پرواز هواپیماهای اسرائیلی در آسمان سوریه شده‌ است. 

در پی بالاگرفتن تنش میان آمریکا و روسیه بر سر مسئلۀ سوریه، مسکو روز سه‌شنبه از استقرار سامانۀ موشکی اس-۳۰۰ خود در بندر طرطوس سوریه خبر داد. 

این نشریه به نقل از یک منبع نظامی روس افزود: «در چارچوب هماهنگی‌های دوجانبه، طرف اسرائیلی ایجاد اصول و پروتکل‌های جدید هماهنگی برای بهبود سازوکارهای کنونی را خواستار شده است.» 

این منبع با بیان اینکه به زودی به درخواست اسرائیل پاسخ داده خواهد شد، افزود این سازوکار‌ها از زمان آغاز عملیات نیروی هوایی روسیه در آسمان سوریه مورد توافق طرفین بوده است. 

یفتح شاویرو، رئیس برنامۀ موازنۀ نظامی در خاورمیانه وابسته به مرکز امنیت ملی رژیم صهیونیستی در تل‎آویو، گفته است این رژیم نمی‌تواند استقرار سامانۀ اس-۳۰۰ روسیه در سوریه را نادیده بگیرد. 

وی مدعی شد این سامانه می‌تواند اهدافی را در شمال سرزمین‌های اشغالی مورد اصابت قرار داده و پرواز هواپیماهای اسرائیلی در آسمان سوریه را با مشکل روبرو سازد. 

این در حالی است که هواپیماهای رژیم صهیونیستی بار‌ها در حمایت از گروه‌های تروریستی بخصوص جبهۀ‌النصره، و به بهانه شلیک خمپاره از داخل خاک سوریه به سرزمین‌های اشغالی حریم هوایی سوریه را نقض کرده و اهدافی را در این کشور بمباران کرده‌اند. 

دولت دمشق بار‌ها اعلام کرده است که رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای و غربی‌اش از گروه‌های تکفیری تروریستی که علیه دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند. بعلاوه ارتش سوریه تاکنون بار‌ها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت این رژیم را از گروه‌های تروریستی در سوریه کشف کرده است.ارسال توسط سپهر آریا
نظرات (1)
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
برترین بخش دانشگاه آزاد کدام مورد می باشد؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin