تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان کاشمر - کره شمالی: آماده اجرای حملات هسته‌ای تلافی‌جویانه علیه آمریکا هستیم


به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری یونهاپ، رسانه‌های کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کردند چنانچه آمریکا درصدد اجرای حملات پیشدستانه علیه پیونگ یانگ برآید، کره شمالی آماده اجرای حملات هسته‌ای تلافی‌جویانه علیه این کشور است. 

کره شمالی این تهدید را در واکنش به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی مطرح کرد که هفته گذشته با هدف نمایش قدرت در برابر پنجمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی برگزار شد. 

روزنامه «رودونگ» کره شمالی رزمایش آمریکا و کره جنوبی را محکوم و اعلام کرد این رزمایش نوعی آمادگی برای حمله پیشدستانه علیه کره شمالی است. 

این روزنامه نوشت: چنانچه این اقدامات نشانه آمادگی برای حمله پیشدستانه به کره شمالی باشد، عاملان آن از حمله تلافی جویانه هسته‌ای در امان نخواهند ماند. 

شورای روابط خارجی آمریکا ماه سپتامبر اعلام کرد واشینگتن، سئول و توکیو باید با ارسال پیامی محکم به کره شمالی اعلام کنند ادامه «اقدامات تحریک‌آمیز» این کشور واکنش‌هایی شدید از جمله حملات علیه اهداف نظامی را در کره شمالی به دنبال خواهد داشت. 

سفیر کره جنوبی در واشینگتن نیز اعلام کرد این کشور هیچگونه گفتگویی با آمریکا درباره حمله احتمالی پیشدستانه علیه کره شمالی نداشته است.


ارسال توسط سپهر آریا
نظرات (1)
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
برترین بخش دانشگاه آزاد کدام مورد می باشد؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin