تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان کاشمر - اخبار دانشگاه آزاد

  • بازنگری اصولی و علمی در حقوق اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه آزاد 
دانشگاه آزاد اسلامی  -
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد:ضروری است در میزان و نحوه محاسبه حقوق و مزایای اعضای هیات علمی و کارمندان شریف این دانشگاه بازنگری اصولی و علمی صورت گیرد.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نامه ای به محمد خجسته معاون اداری و مالی این دانشگاه، وی را به بازنگری اصولی و علمی در حقوق اعضای هیات علمی و کارمندان برابر دانشگاه های دولتی ملزم کرد.
در نامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به معاون اداری مالی این دانشگاه آمده است: عدالت یعنی برقراری موازنه بین امور به طوری که هر چیزی سهم مورد حق استحقاق خویش را داشته باشد، عدالت نفی هرگونه تبعیض است، عدالت یعنی انصاف و میانه روی یعنی قرار دادن هر چیزی درجای خود، عدالت از خداوند شروع می‌شود، عدالت یعنی رعایت حد وسط و اعتدال در سلوک و رفتار که بر پایه عقیده و ایمان استوار است،عدالت مطلقه، تمام فضایل باطنیه و ظاهریه و روحیه و طبیعه و نفسیه و جسمیه است.
برادر خوبم، معاون محترم، دانشگاه آزاد اسلامی از تلاش صادقانه و عالمانه اعضای هیات علمی فهیم و صبوری برخوردار است. در این دانشگاه کارمندان شریف مسئولانه فعالیت می‌کنند. ضروری است در میزان و نحوه محاسبه حقوق و مزایای اعضای محترم هیات علمی و کارمندان شریف بازنگری اصولی و علمی صورت گیرد تا عدالت برقرار و حتی تضییع نشود.
دانشجو در این نامه تاکید کرده است: لازمست در یک مطالعه تطبیقی نحوه و میزان حقوق و مزایای اعضای محترم و عالم هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و کارمندان شریف و صبور این دانشگاه با همردیفانشان در دانشگاه های دولتی مقایسه و سپس راهکاری عملی، صحیح و منطقی ارائه فرمائید. این موضوع بسیار مهم و برای آینده دانشگاه آزاد اسلامی و ارتقای کیفیت موثر است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان این نامه آورده است: از همه همکاران خوبم که صمیمانه دوستشان دارم حلالیت می‌طلبم و التماس دعا دارم،انشاءالله آینده دانشگاه را با هم بدرستی و با عدالت خواهیم ساخت.


منبع :
خبرگزاری آنا

  • راه‌اندازی رشته دكتری حقوق و علوم سیاسی در واحد مشهد 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در مراسم تودیع و معارفه ریاست دانشكده حقوق از راه اندازی رشته دكتری حقوق و علوم سیاسی در آینده نزدیك در واحد مشهد خبر داد .
به گزارش خبرنگار آنا از مشهد، این مراسم كه صبح امروز با حضور عامری ریاست كانون وكلای استان خراسان رضوی ، سرهنگ قیاسی معاون آموزش و تحقیقات استان ، آقایی معاونت آموزش دادگستری و چند تن دیگر از مسئولین دادگستری و همچنین جمعی از معاونین و روسای دانشكده های واحد مشهد در سالن آمفی تئاتر دانشكده حقوق برگزار گردید ، پریز ریاست واحد مشهد با اهدای لوحی ضمن قدردانی از زحمات شیخ الاسلامی در مدت تصدی ریاست دانشكده حقوق ، علوم سیاسی و زبانهای خارجه دانشگاه برای زاهدیان در این سمت آرزوی موفقیت نمود .
ناصر پریز ریاست واحد مشهد در ابتدای این مراسم با بیان اینكه رشته حقوق یكی از قدیمی ترین رشته های این دانشكده است با انتقاد از نبود دكتری این رشته در واحد جامع مشهد گفت : پتانسیل قوی دراعضای هیات علمی این دانشكده وجود دارد كه با ارتقاء اساتید از رتبه استادیاری به دانشیاری دكتری حقوق را طی یك یا دو سال آینده در واحد مشهد دایر می كنیم .
پریز با اشاره به مصوبه شورای معاونین دانشگاه خاطر نشان كرد : تغییر روسای دانشكده ها و مدیر گروهها هر 4 سال یكبار خود باعث ارتقاء شاخص های كیفی دانشگاه به نحو شایسته می شود.

*دانشكده حقوق واحد مشهد بزرگترین مجموعه علمی آموزشی حقوق و علوم سیاسی شرق كشور است
زاهدیان رییس جدید دانشكده حقوق ، علوم سیاسی و زبانهای خارجه دانشگاه آزاد اسلامی مشهد هم در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشكده گفت : دانشكده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با دارا بودن بیشترین اعضا هیات علمی و تعداد دانشجویان مرتبط با این رشته ها ، بزرگترین مجموعه ی علمی آموزشی حقوق و علوم سیاسی شرق كشور است .
وی توسعه تحصیلات تكمیلی را از اولویت های این دانشگاه دانست و گفت : این دانشكده با توجه به خروجی و موقعیت فارغ التحصیلان آن به لحاظ آموزشی در وضعیت بسیار خوب و بالایی است .
وی با اشاره به اینكه سه ركن آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی باید درهر دانشگاهی بطور متوازن رشد داشته باشند افزود : در جهت اجرای برنامه های مفید و علمی تلاش بیشتری می كنیم و همانطور كه تاكنون همایش ها و سخنرانی علمی زیادی با موفقیت در این دانشكده انجام گردیده است امیدوارم با حمایت های بیشتر همایش های ملی و حتی بین المللی نیز در این دانشكده انجام پذیرد.

*باید در تحصیلات تكمیلی سرمایه گذاری كنیم
شیخ الاسلامی ریاست سابق دانشكده حقوق ، علوم سیاسی و زبانهای خارجه دانشگاه نیز با بیان اینكه دانشگاه آزاد مشهد با رتبه جامع باید در زمینه توسعه و گسترش تحصیلات تكمیلی سرمایه گذاری و تلاش بیشتری نماید بر وجود رشته دكتری حقوق جزا و بین الملل و دكتری علوم سیاسی در واحد مشهد تاكید كرد .
وی پتانسیل اساتید در همه گروهها این دانشكده را بالا خواند و اظهار امیدواری كرد : با همكاری همه تشكلهای دانشجویی نشاط سیاسی در كنار نشاط علمی را همیشه دراین دانشكده داشته باشیم .منبع :
خبرگزاری آنا

  • جشن آغاز سال تحصیلی دانشگاه آزاد فردا(1 مهر) برگزار می‌شود
خبرگزاری آنا: معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه این واحد دانشگاهی در سال جدید تحصیلی پذیرای بیش از 12000 دانشجوی جدید است، از آمادگی كامل این واحد دانشگاهی برای میزبانی شایسته و درخور شان دانشجویان خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، عصمت سوادی با اعلام این خبر اظهار داشت: ستاد استقبال از دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات با حضور تمامی بخش‌های مرتبط تشكیل شده و برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجرایی و تبلیغاتی را برای استقبال پرشور از دانشجویان برنامه‌ریزی و در حال اجرا دارد.

وی برگزاری اردوی آشنایی با واحد علوم و تحقیقات برای دانشجویان جدید، برگزاری همایش‌ها و جلسات برای هریک از رشته‌های مختلف تحصیلی و دانشجویان این دانشکده ها به منظور ارائه، تبیین و تشریح آیین‌نامه‌ها و مقررات آموزشی را از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده دانست و یادآور شد: در روز اول مهر ماه جشن آغاز سال تحصیلی با حضور دکتر خسرو دانشجو رییس واحد علوم و تحقیقات برگزار خواهد شد.

سوادی با بیان این مطلب که جلسات آشنایی برای دانشجویان ورودی جدید به تفکیک مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از اول تا 12 مهر ماه سال جاری باحضور مسئولان و رؤسای دانشکده‌ها برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: ستاد استقبال از ورودی‌های جدید از ساعات آغازین ثبت‌نام در روز 25 شهریور در محل درب ورودی با برپایی غرفه‌های استقبال و اهدای گل و شیرینی به پیشواز دانشجویان رفته و ضمن خوش آمدگویی و تبریک، با ارائه اطلاعات مهم و کلیدی با هدف آشنایی با بخش‌های گوناگون دانشگاه، فرآیند ثبت‌ نام، راهنمایی دانشجویان به ساختمان‌ها و حوزه‌های مربوطه، تلاش خواهد کرد فضایی آرام و دور از استرس را برای آن‌ها فراهم کند.

منبع :
خبرگزاری آنا


  • آغاز رایزنی با وزارت نفت برای تقویت سازمان اقتصادی دانشگاه آزاد/انتقال مالکیت نداریم
خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز رایزنی با وزارت نفت برای همکاری‌های اقتصادی و تقویت سازمان اقتصادی با دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: این دانشگاه هیچ برنامه‌ای برای انتقال مالکیت اموال و املاک خود ندارد.

فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، امروز در حاشیه بازدید 3 ساعته وزیر نفت از واحد علوم و تحقیقات تهران و ساختمان بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با حل مشکلات و معضلات علمی و پژوهشی سازمان‌ها، وزارت‌خانه‌ها و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی برای خود وظیفه‌ای قائل است.

وی ضمن بیان اینکه در همین ارتباط همکاری های علمی-پژوهشی در برنامه طرح ارتباطات دانشگاه وجود دارد، افزود: از همین رو وزارت نفت به عنوان یکی از وزارت‌خانه‌هایی که در پیشرفت علم و اقتصاد کشور می‌تواند بسیار مؤثر باشد به عنوان یکی از مجموعه‌های این طرح در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به دیدار امروز خود با وزیر نفت اشاره و تصریح کرد: در این دیدار زمینه‌های همکاری دانشگاه با وزارت نفت مورد بررسی قرار گرفت، الحمدالله در این نشست زمینه‌های خوبی هم مطرح شد.

دانشجو با اشاره با اینکه دانشگاه آزاد اسلامی قصد ایجاد یک سازمان اقتصادی را دارد، گفت: بر همین اساس بحث سرمایه‌گذاری‌های سودآور در سیستم‌های وزارت نفت برای دانشگاه آزاد اسلامی حائز اهمیت است چراکه این اهداف را برای ایجاد منابع پایدار دنبال می‌کند تا در سال‌های آتی بار هزینه خانواده‌های دانشجویان کاهش یابد.

وی یکی از فعالیت‌های سازمان اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی را همکاری با وزارت نفت برشمرد و افزود:‌ دنبال سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سودده وزارت نفت هستیم؛ البته تمام این برنامه‌ها با همکاری تیم‌های اقتصادی، عمرانی و علمی دانشگاه آزاد در حال بررسی است که بعد از تصویب وارد هیات امنا می‌شود و در نهایت بعد از اصلاح، تصحیح و تصویب اجرایی خواهد شد.

* مالکیت اموال دانشگاه آزاد را انتقال نمی‌دهیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به بازدید وزیر نفت از بخش‌های مختلف واحد علوم تحقیقات و همچنین بیمارستان فرهیختگان اشاره و اضافه کرد: این بازدید در حقیقت به این منظور انجام شد که مسئولان وزارت نفت با امکانات فیزیکی و فضاهای کاربردی دانشگاه آشنایی پیدا کنند.

وی ادامه داد: 2 تیم تخصصی مشخص شده که کارهای خود را از هفته‌های آتی شروع خواهند کرد؛ همچنین قرار شده است که جلسه مشترک بعدی در وزارت نفت برگزار شود تا کارهای مربوطه پیگیری شود.

دانشجو البته اشاره کرد که هیچ کدام از مباحث مطرح شده در جلسه مشترک مسئولان وزارت نفت با دانشگاه آزاد اسلامی به مرحله نهایی نرسیده است و تنها در مرحله بحث و بررسی قرار دارد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه آزاد برای راه‌اندازی سازمان اقتصادی خود قصد واگذاری مالکیت برخی از اموال و املاک خود را به سایر واحدهای اقتصادی دارد؟ گفت: دانشگاه آزاد هیچ برنامه‌ای برای انتقال مالکیت واحدهای اقتصادی خود را به سایر نهادهای اقتصادی و وزارت‌خانه‌ها ندارد.

* کاهش 35 درصدی شهریه‌های دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این ارتباط به کاهش 15 الی 30 درصدی شهریه‌های دانشگاه طی 6 ماه اخیر اشاره و اضافه کرد: تمام دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی در سالجاری 15 درصد شهریه دانشجویان قدیمی خود را افزایش دادند و دانشگاه آزاد هم اجازه و اختیار این افزایش قیمت را داشت اما به دلیل اینکه قول داده بودیم شهریه ها را تا 20 درصد کاهش دهیم اینکار را نکردیم.

وی ادامه داد:‌ البته اگر با نرخ تورم 23.5 درصد این حالت را در نظر بگیریم به راحتی مشخص می‌شود که کاهش شهریه‌های دانشگاه آزاد بیشتر از آنچه قول داده بودیم اعمال شده است؛ برای دانشجویان جدیدالورود فقط 5 درصد افزایش شهریه پیش بینی کرده ‌ایم این رقم در قیاس با افزایش 15 درصدی شهریه‌ها به مثابه کاهش 10 درصدی هزینه‌هاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در همین ارتباط البته تأکید کرد: این کاهش قیمت البته برای مقاطع مختلف متفاوت است بعنوان نمونه برای دانشجویان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 20 درصد هزینه‌ها را کاهش دادیم این رقم با جمع 15 درصدی نشاندهنده کاهش 35 درصدی شهریه‌های دانشگاه در قیاس با سایر دانشگاه‌هاست.

* پرداخت وام 10 میلیونی دانشگاه از ابتدای به مهر به دانشجویان دکتری‌

دانشجو در ادامه سخنان خود ضمن تأکید بر کاهش شهریه‌ دوره‌های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، از پرداخت وام 10 میلیون تومانی به دانشجویان دکتری این دانشگاه از ابتدای مهر ماه سالجاری خبر داد.

وی به شیطنت برخی رسانه‌ها طی روزهای اخیر مبنی بر افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد و قولی که رئیس دانشگاه آزاد به آن عمل نکرد اشاره و تصریح کرد: این قول رئیس دانشگاه نبود بلکه قول هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه بود که زحمت زیادی هم در این مدت برای تحقق آن متحمل شدند؛ این قول قرار بود انتهای سال دوم و ابتدای سال سوم انجام شود اما در 6 ماهه اول 100 درصد قولی که داده بودیم انجام شد.

منبع :
خبرگزاری آنا  • 8 مهر زمان اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون كاردانی به كارشناسی 91
خبرگزاری آنا: براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور 8 مهرماه اسامی پذیرفته ‌شدگان نهایی رشته‌های متمركز و معرفی‌ شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های نیمه متمركز آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1391 اعلام می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا سازمان سنجش آموزش كشور در اطلاعیه‌ای زمان اعلام اسامی پذیرفته ‌شدگان نهایی رشته‌های متمركز و نیز معرفی‌ شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های نیمه متمركز آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1391 را شنبه 8 مهر ماه اعلام کرد.

داوطلبان می‌توانند در روز شنبه 8 مهرماه از طریق سایت اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org اسامی خود را مشاهده کنند.

منبع :
خبرگزاری آنا  • دانشجویان و طلاب در اعتراض به انتشار کاریکاتور موهن علیه پیامبر(ص) مقابل سفارت فرانسه تجمع کردند
خبرگزاری آنا: دانشجویان و طلاب تهرانی در اعتراض به انتشار کاریکاتور موهن علیه ساحت پیامبر (ص) در یک نشریه فرانسوی مقابل سفارت این کشور تجمع کرده و خواستار تحریم کالاهای کشورهای هتاک شدند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،‌ دانشجویان و طلاب تهرانی ظهر امروز پنجشنبه در اعتراض به انتشار کاریکاتور موهن علیه ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) در یک نشریه فرانسوی مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کرده و طرح پرچم رژیم صهیونیستی و آمریکا را در خیابان نوفل لوشاتو زیر پای عابران کشیدند.

دانشجویان و طلاب با سر دادن شعار « میمیریم،‌ می‌جنگیم، ذلت نمی‌پذیریم»، «مسلمان می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «برادر مسلمان به پا خیز به پا خیز»، «مرگ بر انگلیس»، «‌مرگ بر فرانسه»، «مرگ بر آمریکا» از ملت‌ فرانسه و آمریکا خواستند نسبت به توهین‌های مقامات کشورشان به ساحت قدسی پیامبر اسلام،‌ بی‌تفاوت نباشند.

براساس این گزارش، حاضران در این تجمع اعتراضی در پایان از همه مسلمانان جهان خواستند با تحریم کالاهای آمریکایی فرانسوی و انگلیسی نسبت به توهین حاکمان صهیونیستی به مقدسات اسلامی واکنش نشان دهند.

تجمع دانشجویان و طلاب با صدور بیانیه‌ای پایان یافت.

منبع :
خبرگزاری آنا


  • جزئیات ثبت‌نام و هزینه تحصیل در کارشناسی ارشد آزاد اعلام شد 

پذیرفته شدگان در دوره کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد از شنبه هفته آینده می توانند نسبت به ثبت نام در مراکز قبول شده اقدام کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 91، برخی رشته های این آزمون در بیش از یک واحد دانشگاهی در تهران دایر است، بنابراین داوطلبانی که یکی از این رشته ها را انتخاب کرده اند با اولویت نمره کل، رعایت حد نصاب قبولی و در حد ظرفیت پذیرش ابتدا در واحد دانشگاهی انتخابی و در صورت عدم پذیرش در دیگر واحدهای دانشگاهی مستقر در تهران گزینش شده اند.
سنوات تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته به ویژه برای مشمولین 3 سال است و به هیچ وجه قابل افزایش نیست.
پرونده تمام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته جهت احراز صلاحیتهای عمومی تحت بررسی است و نتیجه آن از طرف دفتر گزینش صلاحیتهای عمومی سازمان مرکزی دانشگاه به اطلاع محلهای دانشگاهی خواهد رسید.

زمان و ثبت نام
پذیرفته شدگان نهایی تمام رشته ها به جز کارگردانی نمایش و نوازندگی ساز جهانی لازم است در روزهای 1، 2 و 3 مدارک لازم جهت ثبت نام مراجعه کنند.

برخی مدارک مورد نیاز برای نام نویسی
اصل مدرک کارشناسی صادره از دانشگاه آزاد اسلامی یا سایر دانشگاههای معتبر داخل و خارج کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد به انضمام ریز نمرات دوره کارشناسی با قید معدل شامل مدارک لازم برای ثبت نام می شود.
پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی خود نیستند باید اصل گواهی تأیید شده دال بر فراغت از تحصیل را که توسط دانشگاه محل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، به همراه ریز نمرات تأیید شده ارائه کنند.
دانش آموختگان مشمول دوره کارشناسی که با ارائه گواهی تأیید شده از محل تحصیل دوره مذکور ثبت نام می کنند علاوه بر گواهی و ریز نمرات مذکور باید تصویر برگ لغو معافیت تحصیلی دوره کارشناسی را ارائه کنند.
پذیرفته شدگان چنانچه دوره مذکور را در مدتی بیش از 6 سال از بدو ورود به اتمام رسانده اند باید تصویر مجوز افزایش سنوات بدون ذکر غیبت را برای مدتی که مازاد بر 6 سال تحصیل کرده اند، ارائه دهند.
پذیرفته شدگان مراکز آموزش بین المللی توجه داشته باشند که اجازه انتقال و یا جا به جایی تحت هیچ شرایطی به آنها داده نخواهد شد.
شهریه تحصیل در مراکز بین المللی مطابق شهریه مناطق آزاد دانشگاه آزاد اسلامی بوده و در زمان ثبت نام به داوطلبان اعلام خواهد شد.

میزان شهریه علی الحساب دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته
این شهریه به صورت علی الحساب بوده و از دو بخش شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده که در هر نیمسال تحصیلی به منظور تأمین بخشی از هزینه های دانشگاه و در ازاء ارائه 8 تا حداکثر 14 واحد درسی از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دریافت می شود.
علاوه بر این، دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه و در نیمسال نخست باید مبلغ 60 هزار تومان به عنوان هزینه خدمات آموزشی جهت برگزاری مسابقات ورزشی، سمینارهای منطقه ای، دبیرخانه مناطق، تهیه کارت دانشجویی و کمک به صندوق رفاه دانشجویی را به همراه شهریه نیمسال اول به شماره حساب جاری محل دانشگاهی قبولی واریز کنند.
این مبلغ فقط یک بار در طول دوره از هر پذیرفته شده دریافت می شود.
حق بیمه حوادث دانشجویی مبلغ 2 هزار تومان است که هر پذیرفته شده باید آن را به حسابی که دانشگاه مشخص می کند واریز کرده و رسید آن را به واحد تحویل دهد.
دریافت هرگونه و جه غیراز مبالغ فوق تحت هرعنوان (جریمه، دیرکرد،کمک، خودیاری، بورسیه) ممنوع است.

جدول شهریه های ثابت و متغیر کارشناسی ارشد 91
در دو جدول ذیل، علاوه بر اعلام رقم شهریه های ثابت و متغیر کارشناسی ارشد در سال 91، رقم شهریه های ثابت و متغیر این مقطع در سال 90 نیز اعلام شده است.

جدول شهریه ثابت

رشته

مبلغ شهریه به تومان در سال 91

مبلغ شهریه به تومان در سال 90

تمام رشته های علوم انسانی

981.040

934.320

تمام رشته های غیرعلوم انسانی

1.729.90

1.219.00


همانطور که مشاهده می شود رقم افزایش شهریه ثابت در رشته های علوم انسانی 46 هزار و 720 تومان و برای رشته های غیرعلوم انسانی مبلغ 51 هزار و 90 تومان است.

جدول شهریه متغیر

 نوع درس

 مبلغ شهریه به تومان در سال 91

مبلغ شهریه به تومان در سال 90

نظری

69.150

65.860

عملی

93.490

89.040

رقم افزایش شهریه متغیر برای دروس نظری در سال 91 در مقایسه با سال گذشته 3 هزار و 290 تومان و رقم افزایش شهریه دروس عملی در سال جاری و گذشته 4 هزار و 450 تومان است.
شهریه هر واحد درسی پایان نامه 336 هزار و 830 تومان در سال 91 و مبلغ 320 هزار و 790 تومان در سال 90 اعلام شده بود که بر این اساس رقم 16هزار و 40 تومان افزایش را در سال جاری نشان می دهد.
به گزارش مهر، با اعلام فرهاد دانشجو - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهریه های این دانشگاه برای دانشجویان جدیدالورود تنها بین 3 تا 5 درصد افزایش داشته که وی عنوان این افزایش را کارمزد اعلام کرده است.


 
منبع :
خبرگزاری مهر  • امکان انتخاب رشته مجدد پذیرفته‌نشدگان آزمون ارشد دانشگاه آزاد 
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به امکان انتخاب رشته مجدد پذیرفته نشدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جزئیات این موضوع اواخر شهریورماه اعلام خواهد شد.
ناصر اقبالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار داشت: به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در مرحله اول پذیرش آزمون کارشناسی ارشد سال 1391 دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته نشدند، می‌رسانیم که در رشته شهرهایی از واحدهای دانشگاهی و پردیس‌های واحد علوم و تحقیقات ظرفیت ارشد وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی انتخاب رشته شهر مجدد پذیرفته نشدگان در آزمون کارشناسی ارشد سال 91 دانشگاه آزاد اسلامی را اواخر شهریور ماه به اطلاع خواهیم رساند.
به گزارش آنا، در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی 625 هزار و 935 نفر ثبت‌ نام کردند که از این تعداد 80 درصد معادل 499 هزار و 850 نفر در جلسه آزمون حضور داشتند ضمن اینکه تعداد پذیرفته‌شدگان این آزمون 63 هزار و 419 نفر است.
منبع :
خبرگزاری آنا

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
برترین بخش دانشگاه آزاد کدام مورد می باشد؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin